- N/A -

News about Dorinel Munteanu
2017-12-01 12:45:25
Calificare fara emotii in sferturile Cupei Romaniei!
FC Steaua Bucuresti a obtinut o victorie fara drept de apel in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, scor 3-0, pe terenul celor de la ACS Poli Timisoara.
2017-10-23 00:37:32
Record absolut pe National Arena!
FC Steaua Bucuresti a stabilit, duminica seara, noul record al Arenei Nationale, scor 7-0, impotriva celor de la ACS Poli Timisoara.
2017-08-07 11:19:02
Victorie marca Under 21 la Chiajna!
FC Steaua Bucuresti a castigat la limita, scor 2-1, partida de la Chiajna, impotriva Concordiei, contand pentru etapa a patra a Ligii 1 si ramane la egalitate cu FC Botosani si CFR Cluj in fruntea clasamentului, cu 10 puncte.
2017-07-22 10:48:43
Gnohere de 3 puncte la Timisoara!
FC Steaua Bucuresti s-a impus la limita, scor 1-0, pe terenul celor de la ACS Poli Timisoara, intr-o partida contand pentru a doua etapa a Ligii 1, sezonul 2017-2018.
2017-02-27 01:57:29
Un nou meci fara victorie la Medias!
FC Steaua Bucuresti a obtinut doar o remiza, scor 1-1, pe terenul celor de la CS Gaz Metan Medias, una dintre echipele greu de invins pentru ros-albastri in ultimii ani.
2016-10-16 23:46:33
Surpriza sezonului pe National Arena!
FC Steaua Bucuresti a produs, duminica seara, surpriza campionatului, pierzand, pe teren propriu, scor 0-1, partida disputata impotriva celor de la Gaz Metan Medias.
2016-08-28 13:20:34
Steaua a devenit liderul Ligii 1!
FC Steaua Bucuresti a castigat in deplasarea de la Severin, scor 1-0, impotriva celor de la Pandurii si a urcat pe prima pozitie a Ligii 1 Orange, in conditiile in care are o partida in minus.
2015-07-19 09:06:46
Chipciu decisiv pentru Campionii Romaniei!
Campionii Romaniei au castigat la scor de neprezentare partida din deplasare, impotriva celor de la Pandurii Targu-Jiu, contand pentru etapa a doua a Ligii 1.
2015-04-26 00:51:29
Victorie concludenta a Campionilor!
Campionii Romaniei s-au impus la scor de neprezentare pe terenul celor de la Universitatea Cluj, acolo unde anul trecut si-au adjudecat matematic cel de-al 25-lea titlu.
2015-04-13 01:14:19
Remiza care complica lupta la titlu!
Campionii Romaniei au reusit doar un rezultat de egalitate, scor 0-0, pe terenul celor de la Astra Giurgiu si au ramas, astfel, cu un avantaj de doar doua goluri in fata celor de la ASA Targu-Mures, cu opt etape inainte de finalul sezonului.
2015-03-12 00:07:01
Finalisti, in ciuda infrangerii de la Giurgiu!
Campionii Romaniei au pierdut, miercuri seara, la Giurgiu, scor 2-0, in fata celor de la Astra, intr-o partida contand pentru semifinalele Cupei Ligii Adeplast.
2014-12-08 00:16:42
Szukala si recordul unei zile triste pentru club!
Campionii Romaniei s-au impus cu 1-0 impotriva celor de la CSMS Iasi, intr-o partida contand pentru etapa a 17-a a Ligii 1, printr-un gol reusit de Lukasz Szukala in cel de-al patrulea minut de prelungiri.
2014-11-23 00:12:59
Victorie lejera pe un stadion gol!
Campionii Romaniei au castigat o noua partida in Liga 1, trecand cu 2-0 de FC Brasov, intr-o partida contand pentru etapa a 15-a.
2014-10-29 12:27:55
Stanciu a adus calificarea in sferturi!
Campionii Romaniei s-au calificat in "sferturile" Cupei Romaniei TIMISOREANA dupa ce au trecut cu 1-0 de CSMS Iasi, datorita golului inscris de Nicolae Stanciu in minutul 89.
2014-03-24 01:37:08
Start spre titlu pentru ros-albastri!
Steaua a facut un pas important in lupta pentru titlul de campioana, dupa ce a invins pe terenul celor de la Sageata Navodari, scor 2-1, lasand Astra in urma cu opt puncte, respectiv Petrolul cu 11.
2014-03-16 00:37:17
Victorie superba si un debut fantastic!
Steaua a indeplinit o simpla formalitate si a invins-o pe Gaz Metan Medias la scor de neprezentare, 3-0, gratie reusitelor lui Claudiu Keseru (minutul 12), Federico Piovaccari (minutul 66) si Robert Valceanu (minutul 90+2).
2013-09-15 04:14:48
Seara a premierelor pentru stelisti!
Ros-albastrii au castigat fara drept de apel ultima partida inainte de deplasarea la Gelsenkirchen, scor 5-0, impotriva celor de la Sageata Navodari.
2013-08-25 12:47:57
Filip a fost eroul ros-albastrilor la Medias!
Ros-albastrii au reusit doar un rezultat de egalitate, scor 2-2, pe terenul celor de la Gaz Metan Medias, intr-o partida contand pentru etapa a sasea a Ligii 1.
2013-06-19 15:46:49
Multumim, Raul Rusescu 24!
FC Steaua Bucuresti anunta ca golgeterului Ligii I, Raul Rusescu, a fost transferat miercuri, 19 iunie, catre clubul de Primera Division FC Sevilla, grupare pentru care atacantul va evolua in urmatoarele cinci sezoane.
2013-05-29 06:48:09
Victorie de rasunet in ziua premierii!
Steaua a intalnit-o, in ultima etapa a Ligii I, pe FC Brasov, echipa care a plecat de pe National Arena cu un scor de 4-0 fara drept de apel.