Debut nefericit in noul sezon!
FCSB a inceput noul sezonul al Ligii 1 cu un esec neasteptat, scor 1-0, in deplasarea de la Giurgiu.
Sunday 22 Jul 2018 01:41
Singurul gol al partidei a fost inscris de catre Azdren Llulaku, in minutul 43, in urma unei lovituri de la colt. Partida a inceput bine pentru ros-albastri, care au ratat doua ocazii mari de a inscrie in primele cinci minute, insa lucrurile au luat o cu totul alta intorsatura odata cu trecerea timpului. Astfel, gazdele s-au aflat la conducerea jocului aproape pe toata durata primei parti si au reusit sa si inscrie pana la finalul acesteia.

La pauza, Nicolae Dica i-a introdus pe Olimpiu Morutan si Kamer Qaka, aflati la debut, in locul lui Dragos Nedelcu, respectiv Florinel Coman. Din pacate, in ciuda faptului ca au dominat jocul, ros-albastrii nu au reusit sa concretizeze niciuna dintre actiunile dezvoltate, astfel incat scorul a ramas neschimbat.

Pentru FCSB urmeaza deplasarea de joi, din Slovenia, unde o va intalni pe NK Rudar Velenje, in turul 2 preliminar al UEFA Europa League, urmand ca duminica sa o primeasca, in Derby, pe Dinamo!

FCSB le multumeste suporterilor prezenti la Giurgiu pentru sustinere si ii asteapta in numar mare la urmatoarele jocuri!

Mai jos puteti citi caseta tehnica a partidei:

AFC ASTRA - FCSB 1-0 (1-0)
A marcat: Llulaku 43

AFC Astra: Iliev - Belu-Iordache, Bejan, Erico Da Silva, Al. Stan - R. Moise, F. Mrzljak - S. Balaure, N. Rosu (Biceanu '71), L. Bus (V. Gheorghe '87) - A. Llulaku (Radunovic '80).

Antrenor: Marius Maldarasanu

FCSB: Balgradean - R. Benzar, Balasa, Planic, Jr. Morais - Dr. Nedelcu (Morutan '46), Ov. Popescu, F. Teixeira - D. Man, Fl. Tanase, Fl. Coman (Qaka '46/ Momcilovic '78).

Antrenor: Nicolae Dica

Cartonase galbene: Mrzljak '50, Bus '74, Morais '90+1 / Popescu '20, Qaka '62, Planic '64, Llulaku '90+1.

Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); arbitri asistenti: Vasile Marinescu (Bucuresti), Ovidiu Artene (Vaslui); arbitru de rezerva: Marian Barbu (Fagaras)

Observatori: Augustus Constantin (Ramnicu Valcea) - CCA, Marian Ivan (Brasov) - LPF