Surpriza sezonului la inceput de play-off!
Surpriza sezonului la inceput de play-off!
FCSB si-a ingreunat situatia in lupta la titlu inca din prima etapa de play-off, pierzānd pe teren propriu impotriva celor de la FC Viitorul, intr-o partida in care oaspetii s-au apropiat de trei ori de poarta lui Balgradean.
Monday 11 Mar 2019 22:53
Andreias Calcan a deschis scorul in minutul 15, dupa o pasa a lui Ianis Hagi, in timp ce Florinel Coman, care a trimis mingea in bara de doua ori in prima parte, a restabilit egalitatea in minutul 40. in a doua parte a meciului, ros-albastrii au ratat ocazii monumentale prin Hora, Balasa si, mai ales, Gnohere, iar cei care au inscris au fost tot cei de la Viitorul, dupa o lovitura de pedeapsa acordata eronat de arbitrul Radu Petrescu. Cel care a inchis tabela a fost Ianis Hagi, care a punctat in minutul 65. 
 
Din pacate, liderul CFR a acumulat, dupa victoria cu Sepsi OSK de sâmbata, 30 de puncte si s-a distantat la 5 in fata echipei noastre, in timp ce CS Universitatea Craiova a urcat pe locul doi, dupa ce au invins-o pe Astra duminica seara. 
 
Pentru echipa noastra urmeaza deplasarea de la Giurgiu, de duminica, acolo unde o vor intâlni pe Astra.
 
FCSB le multumeste celor aproximativ 9.000 de suporteri prezenti pe Arena Nationala si ii asteapta si la urmatoarele partide din play-off!
 
Mai jos puteti citi caseta tehnica a partidei:
 
FCSB - FC VIITORUL 1-2 (1-1)
Au marcat: Coman 40/ Calcan 15, Hagi 65
 
FCSB: Balgradean - Benzar, Cristea, Balasa, Morais - Filip, Nedelcu (F. Matei 46) - Morutan (Rusescu 75), Tanase, F. Coman - Hora (Gnohere 67)

Antrenor: Mihai Teja
 
Viitorul: Cojocaru - Mladen (R. Boboc 35), tiru, V. Ghita, De Nooijer - Houri, T. Baluta, Vina - I. Hagi, Dragus (Rivaldinho 55), Calcan (Artean 62)

Antrenor: Gheorghe Hagi
 
Arbitru: Radu Petrescu (Bucuresti); arbitri asistenti: Alexandru Cerei (Cluj-Napoca), Ciprian Florin Dansa (Satu Mare); arbitru de rezerva: Marian Barbu (Fagaras)

Observatori: Liviu Ciubotariu (Galati) - CCA, Eduard Alexandru (Ploiesti) - LPF
 
tags | Viitorul
"
""
--> There is no highlighted player.
Nike City Insurance FCSB Netbet Bigotti
This is the only official website of F.C. Steaua and it is registred trademark © F.C. Steaua. All rights reserved. Reprodution in comercial purposes, adapting, distributing or transmitting of one or more parts of this website or the informations which are available on this website, in any purpose or form, is forbidden without written agreement from FC Steaua. To see the terms and conditions of use for this website, click here. To contact us please use the e-mail address contact@steauafc.ro. Using this website is a sign of agreement with the terms of use. If you don't agree with these terms you should exit this website.