Multumim, Cojocaru si Hamroun!
Multumim, Cojocaru si Hamroun!
FC Steaua Bucuresti anunta ca jucatorii Valentin Cojocaru si Jugurtha Hamroun au fost imprumutati pentru un sezon, cu optiune de cumparare, la FC Crotone (Italia), respectiv Al Sadd (Qatar).
Wednesday 31 Aug 2016 20:30
Clubul nostru le multumeste celor doi pentru contributia avuta la obtinerea de trofee din ultimii ani si le ureaza mult succes la noile lor cluburi!
 
Valentin Alexandru Cojocaru s-a nascut pe 1 octombrie 1995 si este un produs 100% al clubului nostru, fiind considerat unul dintre portarii de mare perspectiva ai Romaniei. 'Cojo' a debutat, in primavara lui 2013, intr-un meci oficial pentru Steaua si a adunat, pana acum, 39 de prezente in Liga 1, Cupa Romaniei, Cupa Ligii, Super Cupa Romaniei, UEFA Champions League si UEFA Europa League. Are in palmares 3 titluri de campion, o Cupa a Romaniei, doua Cupe ale Ligii si o Super Cupa a Romaniei. De asemenea, este unul dintre jucatorii de baza ai echipei nationale Under 21.
 
Jugurtha Hamroun este un mijlocas lateral nascut in Algeria, la Tizi-Ouzou, pe data de 27 ianuarie 1989, care a inceput fotbalul profesionist la En Avant Guingamp, din Franta. In iulie 2011, dupa trei sezoane petrecute in Franta, a semnat cu Chernomorets Burgas, din Bulgaria, pentru care a punctat de 7 ori in 14 jocuri si a atras atentia lui Kardemir Karabukspor, din Turcia, echipa care l-a transferat la mijlocul sezonului. Pana la sfarsitul sezonului 2013-2014, acesta a jucat in 50 de partide in Turcia si a reusit sa inscrie 3 goluri. Luna iulie a anului trecut l-a gasit fara echipa, situatie in care s-a aflat pana in iarna lui 2015, cand a trecut la Otelul Galati, pentru care a jucat de 11 ori in returul Ligii 1 si a marcat 4 goluri, unul dintre acestea chiar impotriva Stelei, in surprinzatoarea victorie, scor 2-1, a galatenilor pe National Arena. A strans 44 de partide, 11 goluri si 7 assist-uri in perioada petrecuta in tricoul Stelei.
"
""
--> There is no highlighted player.
Nike City Insurance FCSB Netbet Bigotti
This is the only official website of F.C. Steaua and it is registred trademark © F.C. Steaua. All rights reserved. Reprodution in comercial purposes, adapting, distributing or transmitting of one or more parts of this website or the informations which are available on this website, in any purpose or form, is forbidden without written agreement from FC Steaua. To see the terms and conditions of use for this website, click here. To contact us please use the e-mail address contact@steauafc.ro. Using this website is a sign of agreement with the terms of use. If you don't agree with these terms you should exit this website.