Titlul 27, tot mai departe!
FCSB a obtinut doar un rezultat de egalitate, 1-1, pe terenul celor de la FC Viitorul si a ramas la cinci puncte in urma liderului CFR Cluj, cu patru etape inainte de finalul sezonului.
Sunday 21 Apr 2019 22:04
Cu toate ca ros-albastrii au practicat un fotbal bun si au avut cateva ocazii bune de a inscrie in prima parte, acestia au intrat la cabine cu 0-0. Dupa pauza, elevii lui Mihai Teja au pus stapanire totala pe joc si au ratat o ocazie imensa prin Harlem Gnohere, intrat in minutul 56, in locul lui Ioan Hora. Acelasi Gnohere a deschis scorul in minutul 68, chiar in conditiile in care ros-albastrii erau in 10, dupa eliminarea lui Romario Benzar, pentru cumul de cartonase galbene. Filipe Teixeira, intrat de asemenea in a doua parte a jocului, a ratat o ocazie imensa de a face 2-0, iar gazdele au egalat in minutul 80, prin Ianis Hagi. Finalul partidei le-a apartinut ros-albastrilor, care au ratat cateva ocazii uriase de a obtine cele trei puncte.

Pentru echipa noastra urmeaza partida de pe teren propriu, impotriva celor de la Astra Giurgiu, care se va disputa de Paste, incepand cu ora 21:00.

Staff-ul tehnic si jucatorii FCSB le multumesc suporterilor pentru sprijinul extraordinar pe care l-au oferit si ii asteapta in numar cat mai mare pe Arena Nationala!

Mai jos puteti citi caseta tehnica a partidei:

FC VIITORUL - FCSB 1-1 (0-0)
Au marcat: Hagi 80/ Gnohere 68

FC Viitorul: Cojocaru - Mladen, tiru, V. Ghita, De Nooijer (Boboc ’57) - A. Ciobanu, Achim, Vina - I. Hagi, Calcan (Eric ’69), G. Ganea (Dragus ’46).

Antrenor: Gheorghe Hagi

FCSB: Balgradean - R. Benzar, I. Cristea, Planic, Jr. Morais - Nedelcu, L. Filip - Man, Fl. Tanase, Fl. Coman (Teixeira ’51) – Hora (Gnohere ’56).

Antrenor: Mihai Teja

Cartonase galbene: Tiru '45, Achim '72, '75/ Benzar '26, '61

Cartonase rosii: Achim 75 / Benzar '61

Arbitri: Marius Avram - Ciprian Florin Dansa, Andrei Constantinescu - George Radulescu

Observatori: Dan Victor Berbecaru (CCA), Paul Cazan (LPF)