advanced search in news
- search
August 2016
31 Aug 2016 20:30
Multumim, Cojocaru si Hamroun!
FC Steaua Bucuresti anunta ca jucatorii Valentin Cojocaru si Jugurtha Hamroun au fost imprumutati pentru un sezon, cu optiune de cumparare, la FC Crotone (Italia), respectiv Al Sadd (Qatar).

28 Aug 2016 13:20
Steaua a devenit liderul Ligii 1!
FC Steaua Bucuresti a castigat in deplasarea de la Severin, scor 1-0, impotriva celor de la Pandurii si a urcat pe prima pozitie a Ligii 1 Orange, in conditiile in care are o partida in minus.

25 Aug 2016 02:14
Un drum se incheie, altul incepe!
FC Steaua Bucuresti a ratat calificarea in grupele UEFA Champions League, dupa ce a fost eliminata de catre Manchester City, formatia lui Josep Guardiola trecand de ros-albastri cu scorul general de 6-0.

21 Aug 2016 12:17
Cum sa scapi nepedepsit - Actul 5!
Episodul numarul 165 al Derby-ului cu Dinamo s-a incheiat nedecis, 1-1, pentru a cincea oara consecutiv, dupa o noua partida dominata de Steaua, dar in care oaspetii au dat dovada de foarte mult noroc.

17 Aug 2016 03:51
Lectie dura primita de stelisti!
FC Steaua Bucuresti a pierdut in mod categoric partida cu Manchester City, scor 0-5, contand pentru play-off-ul UEFA Champions League.

13 Aug 2016 01:16
Formalitate inaintea meciului cu City!
FC Steaua Bucuresti a castigat fara emotii, scor 2-0, in deplasarea de la Botosani si a ajuns la trei victorii din tot atatea partide disputate in noul sezon al Ligii 1.

07 Aug 2016 01:28
Achim a adus linistea!
FC Steaua Bucuresti a obtinut o victorie importanta, scor 1-0, impotriva celor de la CS Concordia Chiajna sambata seara, la numai trei zile dupa meciul de mare incarcatura cu Sparta Praga.

04 Aug 2016 09:10
Steaua a scris istorie din nou!
FC Steaua Bucuresti a reusit o performanta extraordinara, obtinand cea de-a 12-a calificare in grupele unei competitii europene din ultimii 13 ani, dupa victoria cu 2-0 in fata celor de la AC Sparta Praga (3-1 la general).

01 Aug 2016 00:49
Victorie pragmatica la malul marii!
FC Steaua Bucuresti a castigat cu 3-1 primul meci oficial disputat in acest sezon de Liga 1 Orange, impotriva celor de la FC Viitorul.

July 2016
24 Jul 2016 10:29
Hamroun, exclus din lot pentru meciul cu Sparta Praga!
FC Steaua Bucuresti anunta ca Jugurtha Hamroun nu va face parte din lotul echipei pentru partida din turul III preliminar al UEFA Champions League cu AC Sparta Praga, care se va disputa marti, 26 iulie, in Cehia.

18 Jul 2016 01:26
Stelistii au inceput sezonul cu un trofeu!
FC Steaua Bucuresti a cucerit, pentru a doua oara consecutiv, Cupa Ligii Adeplast, competitie reinfiintata in sezonul 2014-2015, invingand-o, in finala, pe CS Concordia Chiajna, scor 2-1.

13 Jul 2016 23:09
Careu olandez pentru ros-albastri!
FC Steaua Bucuresti a terminat cantonamentul olandez cu patru victorii din patru partide amicale, ultima impotriva unui adversar de UEFA Champions League, PAOK FC, scor 4-3.

10 Jul 2016 21:51
Seria victoriilor in amicale continua!
FC Steaua Bucuresti a castigat o noua partida amicala in Olanda, de aceasta data impotriva rusilor de la FC Krylia Sovetov Samara, scor 1-0.

08 Jul 2016 23:07
Repriza secunda, propice golurilor!
FC Steaua Bucuresti a obtinut o noua victorie in Olanda, de aceasta data categorica, scor 3-0, impotriva celor de la RCSC Charleroi.

07 Jul 2016 00:45
Victorie muncita pentru ros-albastri!
FC Steaua Bucuresti a castigat, miercuri seara, prima partida amicala din Olanda, scor 1-0, impotriva celor de la NEC Nijmegen.

June 2016
29 Jun 2016 00:48
Remiza alba, joc spectaculos!
Steaua a remizat marti, scor 0-0, in partida amicala disputata impotriva campioanei Croatiei, Dinamo Zagreb.

25 Jun 2016 22:44
Festival de goluri in Slovenia!
FC Steaua Bucuresti a castigat cu 7-0 impotriva celor de la NK Turnisce, club din a treia divizie slovena, care a, sarbatorit, cu ocazia acestui joc, cea de-a 75-a aniversare.

May 2016
02 May 2016 09:20
Remiza care incheie socotelile!
Ros-albastrii au remizat duminica seara, scor 1-1, impotriva celor de la Pandurii Targu-Jiu, rezultat in urma caruia titlul a fost adjudecat matematic de catre Astra Giurgiu.

April 2016
24 Apr 2016 00:40
Victorie la scor pentru Campioni!
Steaua a castigat la scor, 3-0, meciul din etapa a opta a play-off-ului Ligii 1 Orange, disputat impotriva celor de la FC Viitorul, pe National Arena si s-a apropiat la trei puncte de lider, in conditiile in care echipa din Giurgiu are un meci mai putin disputat.

21 Apr 2016 09:56
O noua remiza, un obiectiv ratat!
Campionii au terminat la egalitate, scor 2-2, partida cu Dinamo (dupa 0-0 in tur), din semifinalele Cupei Romaniei Timisoreana si au ratat, astfel, sansa de a se califica in ultimul act si de a-si apara trofeul cucerit la finalul sezonului trecut.

"
""
--> There is no highlighted player.
Nike City Insurance FCSB Netbet Bigotti
This is the only official website of F.C. Steaua and it is registred trademark © F.C. Steaua. All rights reserved. Reprodution in comercial purposes, adapting, distributing or transmitting of one or more parts of this website or the informations which are available on this website, in any purpose or form, is forbidden without written agreement from FC Steaua. To see the terms and conditions of use for this website, click here. To contact us please use the e-mail address contact@steauafc.ro. Using this website is a sign of agreement with the terms of use. If you don't agree with these terms you should exit this website.