Debut nefericit pentru Mihai Teja!
FCSB a obtinut doar un rezultat surprinzator de egalitate, scor 1-1, in meciul cu Dunarea Calarasi, care a reprezentat debutul lui Mihai Teja pe banca ros-albastrilor.
Sambata 02 Feb 2019 18:40
Dennis Man a deschis scorul in minutul 16, cu o executie spectaculoasa, de la 20 de metri, iar lucrurile pareau sa fie sub control, in conditiile in care gazdele, desi conduse, nu aveau capacitatea de a pune probleme apararii noastre. Din pacate, Mediop a restabilit egalitatea in minutul 31, la o faza care nu anunta nimic, in care principalul vinovat a fost, din pacate, Cristian Balgradean. in a doua parte, ros-albastrii au fortat victoria, insa au ratat câteva ocazii mari de a inscrie, in principal prin Dennis Man si Harlem Gnohere. Acest joc a reprezentat debutul pentru Adrian Stoian, inlocuit la inceputul reprizei secunde cu Florentin Matei, care a evoluat, de asemenea, in premiera pentru FCSB dupa revenirea la echipa noastra. in alta ordine de idei, Olimpiu Morutan va fi suspendat etapa viitoare, in urma cumulului de cartonase galbene.

Pentru ros-albastri urmeaza meciul de luni, 11 februarie, de pe Arena Nationala, impotriva celor de la FC Hermannstadt.

Mai jos puteti citi caseta tehnica a partidei:

AFC DUNAREA CALARASI - FCSB 1-1 (1-1)
Au marcat: Mediop 31/ Man 16

Dunarea Calarasi: Calancea - Vladoiu, Dobrosavlevici, Luchin, Ben Djemia (A. Omrani '65) - Honciu, Bourceanu (Simion '59), Ammari (Munteanu '75), Mendy - Mediop, Souda.

Antrenor: Dan Alexa

FCSB: Balgradean - Benzar, Planic, Filip, Junior Morais - Nedelcu, Stoian (Matei '51) - Man, Tanase (Gnohere '67), Fl. Coman – Rusescu (Morutan '58).

Antrenor: Mihai Teja

Cartonase galbene: Bourceanu ‘40, Honciu '42 / Stoian ’36, Junior Morais ‘42, Benzar '45, Morutan '63, Nedelcu '86

Arbitri: Ovidiu Hategan – Octavian sovre, Sebastian Eugen Gheorghe – Catalin Popa

Observatori: Eduard Dumitrescu (FRF), Marin Petrache (LPF).