Daniel Georgievski, noul jucator al Stelei!
Daniel Georgievski, noul jucator al Stelei!
FC Steaua Bucuresti anunta transferul jucatorului in varsta de 24 de ani Daniel Georgievski, provenit de la echipa de prima liga croata HNK Sibenik.
Miercuri 27 Iun 2012 18:42
Fundasul dreapta macedonean nascut la Sydney (Australia) a efectuat miercuri vizita medicala la Institutul National de Medicina Sportiva, dupa care a semnat contractul cu Steaua. Daniel, care va purta tricoul cu numarul 17, a efectuat deja primul antrenament alaturi de noii sai colegi si va pleca impreuna cu acestia in cantonamentul din Austria, de la Kaprun.

Daniel Georgievski este un jucator de origine macedoneana nascut pe 17 februarie 1988 la Sydney (Australia), care evolueaza pentru echipa nationala a Macedoniei si care detine dubla cetatenie. Sub comanda selectionerului John Benjamin Toshack, Daniel a debutat la echipa nationala pe 2 septembrie 2011, intr-un meci cu Rusia, contand pentru preliminariile EURO 2012 si a strans pana in prezent 6 selectii pentru echipa de seniori,la care se adauga cele 13 jucate pentru "nationala" Under 21. De asemenea, el este singurul jucator macedoneano-australian din istorie care evolueaza pentru echipa nationala de seniori a Macedoniei.

Georgievski a inceput fotbalul la gruparea australiana Marconi Stallions, din New South Wales si si-a incheiat junioratul la Dinamo Zagreb. In 2007 a fost cedat la NK Medimurje, pentru care a evoluat in 67 de partide si a inscris doua goluri. Anul 2010 avea sa-i aduca transferul la HNK Sibenik, echipa pentru care a jucat 39 de meciuri in doua sezoane si a reusit sa inscrie o data.

Clubul nostru ii ureaza bun venit si ii doreste sa obtina cat mai multe succese in tricoul ros-albastru!


Pentru mai multe fotografii cu noul jucator al Stelei puteti accesa contul de Facebook al clubului nostru, AICI. FC Steaua roaga institutiile de presa care vor folosi aceste imagini sa citeze sursa. Va multumim!
"
""
--> Niciun jucator promo.
Nike City Insurance FCSB Netbet Bigotti
Acesta este unicul site oficial al FCSB si este marca inregistrata © FC FCSB SA. Toate drepturile sunt rezervate. Reproducere in scopuri comerciale, adaptarea, distributia sau transmiterea uneia sau mai multor parti din acest site sau a informatiilor cuprinse in site, in orice scop si sub orice forma, este interzisa fara acordul scris prealabil al FCSB. Pentru a vedea termenii si conditiile de utilizare ale acestui site click aici. Pentru a ne contacta va rugam sa folositi adresa de email contact@steauafc.ro. Folosind acest site web dumneavoastra va declarati de acord cu urmatorii termeni de utilizare. Daca nu sunteti de acord cu acesti termeni ar trebui sa parasiti site-ul.