Egal surpriza, dupa un meci dominat!
FCSB a obtinut doar o remiza, scor 2-2, impotriva chinezilor de la Shanghai Shenhua, echipa pe care au condus-o cu 2-0.
Duminica 20 Ian 2019 20:58
Golurile ros-albastrilor au fost reusite de Tanase (in minutul 8, din pasa lui Rusescu) si Zhang Lu (autogol in minutul 49), in timp ce pentru chinezi au punctat Oscar Romero (72) si acelasi Zhang Lu (75).

Rezultatul a fost unul neasteptat, in conditiile in care Tanase a irosit, la 2-0, sansa de a inscrie al treilea gol, trimitând slab, dintr-un penalty obtinut chiar de el, in bratele portarului chinez.

Mihai Teja a folosit urmatoarea formula de echipa: Balgradean - Benzar, Planic (cpt), Filip, Jr. Morais - Nedelcu, Stoian - Man, Matei, Tanase - Rusescu. Pe parcursul meciului au mai intrat Stan, Coman, Balasa, Morutan, Vlad, Teixeira, Roman si Jakolis.

Ultima partida amicala a ros-albastrilor din Spania este programata miercuri, 23 ianuarie, incepând cu ora locala 16:00 (17:00 ora României), la Marbella Football Center, impotriva ucrainenilor de la Dynamo Kiev.

Fotografii: Cristian Preda (Gazeta sporturilor)