Victorie spectaculoasa la Medias!
FCSB a obtinut o victorie categorica, scor 3-1, pe terenul celor de la CS Gaz Metan Medias, care ocupau prima pozitie in clasament inaintea etapei a patra a Ligii 1.
Luni 13 Aug 2018 13:09
Desi au fost condusi la pauza, in urma golului reusit de Fofana in minutul 30, ros-albastrii s-au mobilizat si au revenit in joc foarte repede. Primul a punctat Olimpiu Morutan, in minutul 49, dupa o pasa a lui Ovidiu Popescu, in timp ce Gnohere a facut 2-1 in minutul 63. Tot varful ros-albastrilor, care a ajuns la 4 goluri in 4 etape, a fost artizanul ultimului gol, cand i-a pasat lui Florinel Coman, care a inchis tabela cu un sut la coltul lung, in minutul 83.

In alta ordine de idei, aceasta a fost prima partida in care Raul Rusescu a evoluat de la revenirea la FCSB, in timp ce Dennis Man a primit banderola de capitan in premiera intr-un meci oficial.

Pentru ros-albastri, care au urcat pe a doua pozitie in clasament, urmeaza meciul de joi seara (21:30), cu HNK Hajduk Split, din preliminariile UEFA Europa League (0-0 in tur).

FCSB le multumeste suporterilor prezenti la Medias pentru sustinere si ii asteapta in numar foarte mare joi seara, pe Arena Nationala, pentru a-i incuraja pe jucatorii nostri in aceasta partida extrem de importanta!

Mai jos puteti citi caseta tehnica a meciului de duminica:

CS GAZ METAN - FCSB 1-3 (1-0)
Au marcat: Fofana 30/ Morutan 49, Gnohere 63, Coman 83

Gaz Metan Medias: Batista - V. Creţu, M. Constantin, Diallo, Busu - Fofana, I. Cristea - D. Olaru (Stancu ’80), Chamed (Buziuc ’82), Ely Fernandes – Fortes (Aurelio ‘90+1).

Antrenor: Mihai Teja

FCSB: Balgradean - Jakolis, Planic, Nedelcu, Jr. Morais - Ov. Popescu, Qaka (Pintilii ’75) – Man (Tanase ’46), Moruţan, Fl. Coman – Rusescu (Gnohere ’46).

Antrenor: Nicolae Dica.

Cartonase galbene: Olaru ’18, Fortes ‘25 / Rusescu ’16, Tanase ’59, Ov. Popescu ‘71

Arbitri: Marius Avram – Adrian Radu Ghinguleac, Mihai Marius Marica – Horia Gabriel Mladinovici

Observatori: Sorin Boca, Catalin Cursaru