Multumim, Cornel Rapa si Paul Pirvulescu!
Multumim, Cornel Rapa si Paul Pirvulescu!
FC Steaua Bucuresti anunta ca a ajuns la un acord pentru rezilierea contractelor jucatorilor Cornel Rapa si Paul Pirvulescu, ultimul fiind imprumutat, in sezonul recent incheiat, la FC Voluntari si ASA Tirgu-Mures.
Marti 17 Mai 2016 23:28
Clubul nostru le multumeste celor doi pentru contributia avuta la castigarea trofeelor din ultimii ani si le ureaza mult succes in viitor!

Cornel Emilian Rapa
este un fundas dreapta nascut pe 16 ianuarie 1990, la Galati, care a evoluat pana acum numai la Otelul, pentru care a strans peste 120 de meciuri. A devenit campionul Romaniei in 2011 si castigator al Super Cupei Romaniei in acelasi an, ultimul trofeu fiind obtinut chiar impotriva echipei noastre. De asemenea, Rapa are si sapte selectii la echipa nationala, pentru care a debutat in 2010, intr-o partida amicala impotriva Italiei. A devenit campion cu Steaua de trei ori, a cucerit Cupa Romaniei, Cupa Ligii si Super Cupa Romaniei, iar in prezent se poata lauda ca fiind cel mai titrat jucator in activitate din Romania. Cornel a evoluat in 79 de partide, a inscris de doua ori si a oferit 7 pase de gol pentru Steaua.

Paul Ovidiu Pirvulescu
este un jucator nascut la Medias, pe 11 august 1988. Acesta a facut junioratul la Gaz Metan Medias, de unde a ajuns la echipa mare, pentru care a evoluat in aproape 100 de partide intre 2008 si 2011. Incepand cu ianuarie 2012, Paul a semnat cu Steaua, pentru care a marcat un gol de generic in meciul castigat cu 2-1 in fata Astrei Ploiesti, din returul sezonului 2011-2012. De asemenea, jucatorul de banda stanga a evoluat in 10 partide pentru echipa nationala Under 21. A strans 46 de meciuri si doua goluri pentru Steaua in Liga 1, 5 in Cupa Romaniei, unul in Cupa Ligii, 5 in UEFA Champions League si 5 in UEFA Europa League, castigand doua titluri de campion (2013, 2014) si Super Cupa Romaniei in 2013. A fost imprumutat, in aceasta perioada, la FC Viitorul, FC Voluntari si ASA Tirgu-Mures.
"
""
--> Niciun jucator promo.
Nike City Insurance FCSB Netbet Bigotti
Acesta este unicul site oficial al FCSB si este marca inregistrata © FC FCSB SA. Toate drepturile sunt rezervate. Reproducere in scopuri comerciale, adaptarea, distributia sau transmiterea uneia sau mai multor parti din acest site sau a informatiilor cuprinse in site, in orice scop si sub orice forma, este interzisa fara acordul scris prealabil al FCSB. Pentru a vedea termenii si conditiile de utilizare ale acestui site click aici. Pentru a ne contacta va rugam sa folositi adresa de email contact@steauafc.ro. Folosind acest site web dumneavoastra va declarati de acord cu urmatorii termeni de utilizare. Daca nu sunteti de acord cu acesti termeni ar trebui sa parasiti site-ul.