Doar remiza impotriva liderului!
FC Steaua Bucuresti a obtinut doar o remiza, scor 1-1, impotriva liderului CFR Cluj, intr-o partida contand pentru etapa a 24-a a Ligii 1.
Duminica 11 Feb 2018 13:52
Astfel, ros-albastrii au ramas la doua puncte in urma ardelenilor, cu doua meciuri inainte de incheierea sezonului regular.

Oaspetii au deschis scorul in minutul 33, prin Vinicius, dupa o faza ciudata, in care Andrei Muresan l-a faultat pe Momcilovic, in timp ce stelistii au egalat prin Budescu, in minutul 75, dupa un penalty provocat de acelasi Muresan, care l-a faultat pe Florin Tanase in careu.

Pentru ros-albastri urmeaza partida cu S.S. Lazio, din "saisprezecimile" UEFA Europa League, de joi seara (22:05 - National Arena).

FC Steaua Bucuresti le multumeste celor aproximativ 12.000 de suporteri prezenti pe National Arena la meciul cu CFR si ii asteapta in numar mare la partida de joi seara!