FC Steaua si Nike au prezentat noul echipament de joc pentru sezonul 2009-2010
FC Steaua si Nike au prezentat noul echipament de joc pentru sezonul 2009-2010
Astazi de la ora 10.30, in cadrul unei conferinte de presa desfasurata la stadionul Steaua, a fost prezentat noul echipament de joc al echipei noastre pentru sezonul 2009-2010. Din partea clubului nostru au fost
Joi 09 Iul 2009 10:55

Astazi de la ora 10.30, in cadrul unei conferinte de presa desfasurata la stadionul Steaua, a fost prezentat noul echipament de joc al echipei noastre pentru sezonul 2009-2010. Din partea clubului nostru au fost prezenti jucatorii Sorin Ghionea, Petre Marin si Banel Nicolita, precum si presedintele Valeriu Argaseala, vicepresedintele Iulian Ghiorghisor si directorul de marketing Bobby Durbac, iar din partea Nike au participat Gabriel Maranca, Director Comercial, si Malina Soare, Marketing Manager Elmec Romania.

Echipamentul este confectionat in exclusivitate pentru echipa de fotbal Steaua Bucuresti. Materialele folosite pentru realizarea echipamentului inglobeaza ultimele tehnologii Nike special create pentru sportivii de performanta.  

Jucatorii echipei Steaua Bucuresti vor folosi noul echipament Nike pe întreaga durata a urmatorului sezon. La dezvoltarea noului design, Nike a pastrat culorile traditionale, rosu si albastru. Mai mult decat atat, pentru prima oara, tricoul de joc va avea 5 dungi, ca si sigla clubului Steaua. O alta noutate in noul sezon este faptul ca echipa noastra va avea trei modele de echipament, pentru jocurile de acasa, pentru cele din deplasare si echipament de rezerva care, cel mai probabil, va fi folosit in meciurile din Cupa Romaniei.

Incepand de astazi, toti suporterii echipei Steaua vor putea gasi in toate magazinele Nike, in magazinele Steaua si in magazinele partenere noul tricou oficial, identic cu cel al jucatorilor, precum şi tricoul replica, avand aceleasi caracteristici tehnologice ale materialului folosit si la realizarea tricoului original al echipei. Pana la inceputul campionatului, intreaga colectie Nike creata pentru echipa Steaua va fi disponibila in magazine.

„Nike a devenit deja un partener traditional al FC Steaua, parteneriatul nostru extinzandu-se de la echipa mare, la echipa a doua si la intregul centru de copii si juniori. Suntem incantati de acest parteneriat pentru ca ne dorim ca si jucatorii nostri sa beneficieze intotdeauna de echipamente de calitate, inovatoare - precum marile echipe de fotbal ale lumii, sponsorizate de Nike. Ne dorim ca noua schimbare de design sa ne poarte noroc in noul sezon”, a declarat Valeriu Argăseală, presedintele clubului Steaua.

„Speram ca noul echipament al FC Steaua sa contribuie la performanta echipei printr-un plus de confort si inovatie. Tehnologia echipamentului este - ca de obicei - una inovatoare, rezultatul permanentei preocupari a echipei de cercetare Nike din SUA pentru imbunatatirea continua a performantelor sportivilor. Echipamentul creat de Nike special pentru echipa Steaua integrează tehnologii de ventilatie de ultimă ora, precum si un design care contribuie la confortul jucatorilor. Le dorim mult succes in noul sezon.”, a declarat Mălina Soare, Marketing Manager Elmec Romania.


Fotografii inedite de la acest eveniment gasesti ­AICI­

tags | -
"
""
Shell Helix
--> Niciun jucator promo.
Nike City Insurance FCSB Netbet Kia
Acesta este unicul site oficial al F.C. Steaua si este marca inregistrata © F.C. Steaua. Toate drepturile sunt rezervate. Reproducere in scopuri comerciale, adaptarea, distributia sau transmiterea uneia sau mai multor parti din acest site sau a informatiilor cuprinse in site, in orice scop si sub orice forma, este interzisa fara acordul scris prealabil al FC Steaua. Pentru a vedea termenii si conditiile de utilizare ale acestui site click aici. Pentru a ne contacta va rugam sa folositi adresa de email contact@steauafc.ro. Folosind acest site web dumneavoastra va declarati de acord cu urmatorii termeni de utilizare. Daca nu sunteti de acord cu acesti termeni ar trebui sa parasiti site-ul.
Coperta Creative Society