Steaua - FC Vaslui 1-1
Steaua si Vaslui au oferit un meci frumos spectatorilor prezenti pe stadionul Ghencea.
Sambata 19 Mar 2011 23:39
  Echipa noastra a fost permanent la carma acestui meci, a dominat dar ocaziile cu adevarat importante au lipsit in prima repriza, repriza in  care Tatarusanu s-a straduit sa nu inghete. Steaua a iesit de la vestiare mult mai determinata si a luat cu asalt careul oaspetilor. La o greseala a fundasilor centrali Banel Nicolita a preluat balonul, a sprintat spre poarta si a trimis in plasa fara nici o speranta pentru portar sau fundasii care incercau sa il prinda. A venit insa minutul 80 in care Vasluiul a beneficiat de o lovitura libera de la 18-20 de metri si Adailton a catapultat balonul exact in vinclul portii noastre. Au urmat 10 minute de dominare ros-albastra categorica, cu ocazii importante si o lovitura libera de la 18 metri irosita, dar tabela a ramas neclintita: 1-1.

Sorin Cartu a inceput partida cu: Tătăruşanu - Bonfim, Gardoş, Geraldo, Brandan - Nicoliţă, Bicfalvi (Radut,45), Ricardo, Szekely (Latovlevici,63) - Surdu (Onofras,80)  - Bilaşco
Au marcat Nicolita min 51, Adailton min 80.

FC Vaslui: Kuciak - Papp, Cînu, Rivas, Milanov - Campano, Genchev, R. Costin, Sînmărtean - Wesley, Adailton