Stelio va asteapta in Ghencea !
Stelio va asteapta in Ghencea !
Ca orice club mare, Steaua avea nevoie de o mascota. Incepand cu luna iunie, Stelio, personaj care speram sa fie indragit de micutii suporteri stelisti, va fi prezent pe gazon si in incinta Stadionului Steaua la toate meciurile disputate de echipa noastra pe propriul teren.
Duminica 31 Mai 2009 16:04

Ca orice club mare, Steaua avea nevoie de o mascota. Incepand cu luna iunie, Stelio, personaj care speram sa fie indragit de micutii suporteri stelisti, va fi prezent pe gazon si in incinta Stadionului Steaua la toate meciurile disputate de echipa noastra pe propriul teren. Toti fanii vor putea face fotografii cu Stelio si ii pot scrie pe adresa stelio@steauafc.com.

Personajul ales pentru a fi mascota FCSB este, firesc, o stea, element emblematic al clubului de fotbal inca de la infiintarea acestuia. Steaua care pana acum a fost tintuita pe toate emblemele clubului de-a lungul timpului si care a fost aclamata de glasurile a mii de suporteri va prinde viata, ne va face victoriile mai dulci si infrangerile mai putin amare.


Mascota a fost botezata “Stelio” pentru ca s-a dorit un derivat cu sonoritate latina din numele clubului. In plus, acest nume are o rezonanta puternica si este usor de retinut.


Ca orice alt coechipier, pentru ca de acum este parte a echipei, “Stelio” va purta si un numar; atasat pe spate, realizat la dimensiunile unui numar de tricou. Acesta va fi “47”, cu legatura directa cu anul infiintarii clubului nostru, si anume 1947.


Costumatia lui Stelio va fi compusa din corp in forma de stea, maneci, pantaloni, manusi si ghete de fotbal supradimensionate.

tags | -
"
""
--> Niciun jucator promo.
Nike City Insurance FCSB Netbet Bigotti
Acesta este unicul site oficial al FCSB si este marca inregistrata © FC FCSB SA. Toate drepturile sunt rezervate. Reproducere in scopuri comerciale, adaptarea, distributia sau transmiterea uneia sau mai multor parti din acest site sau a informatiilor cuprinse in site, in orice scop si sub orice forma, este interzisa fara acordul scris prealabil al FCSB. Pentru a vedea termenii si conditiile de utilizare ale acestui site click aici. Pentru a ne contacta va rugam sa folositi adresa de email contact@steauafc.ro. Folosind acest site web dumneavoastra va declarati de acord cu urmatorii termeni de utilizare. Daca nu sunteti de acord cu acesti termeni ar trebui sa parasiti site-ul.