Multumim, Fernando Varela!
Multumim, Fernando Varela!
FC Steaua Bucuresti anunta ca a ajuns la un acord cu PAOK FC pentru transferul lui Fernando Varela, fostul capitan al Stelei semnand un contract valabil pe trei ani.
Sambata 23 Iul 2016 14:38
Fundasul a ajuns vineri dupa-amiaza in Grecia si a parafat intelegerea cu echipa alaturi de care va evolua in turul III preliminar al UEFA Champions League.
 
Clubul nostru ii multumeste lui Fernando pentru contributia extraordinara avuta la castigarea a doua titluri, o Cupa a Romaniei si a doua Cupe ale Ligii in cei aproape trei ani petrecuti la Steaua si ii ureaza mult succes in continuare!

Fernando Lopes Dos Santos Varela este un fundas central nascut pe 26 noiembrie 1987 in Cascais, Portugalia, care evolueaza pentru echipa nationala a Capului Verde. Acesta si-a inceput activitatea de fotbalist profesionist in 2006, la GD Estoril Praia, de unde a fost imprumutat la Rio Maior timp de un sezon. In 2009 a ajuns la Trofense, iar doi ani mai tarziu a facut pasul catre Feirense. In vara lui 2012 a semnat un contract cu FC Vaslui, pentru care a disputat 37 de partide pana in prezent si a inscris un gol. A semnat cu Steaua in septembrie 2013, iar pe 22 iulie 2016 si-a incheiat aventura la echipa noastra, fiind transferat de grecii de la PAOK Salonic. A strans 177 meciuri si 12 goluri pentru Steaua in toate competitiile, participand activ la castigarea a doua titluri, o Cupa si doua Cupe ale Ligii (nu a evoluat in finala ultimei editii, din cauza unei accidentari), iar pe parcursul sezonului 2015-2016 a fost capitanul echipei. Pentru reprezentativa Capului Verde a evoluat de 33 de ori, reusind sa inscrie trei goluri. 
"
""
--> Niciun jucator promo.
Nike City Insurance FCSB Netbet Bigotti
Acesta este unicul site oficial al FCSB si este marca inregistrata © FC FCSB SA. Toate drepturile sunt rezervate. Reproducere in scopuri comerciale, adaptarea, distributia sau transmiterea uneia sau mai multor parti din acest site sau a informatiilor cuprinse in site, in orice scop si sub orice forma, este interzisa fara acordul scris prealabil al FCSB. Pentru a vedea termenii si conditiile de utilizare ale acestui site click aici. Pentru a ne contacta va rugam sa folositi adresa de email contact@steauafc.ro. Folosind acest site web dumneavoastra va declarati de acord cu urmatorii termeni de utilizare. Daca nu sunteti de acord cu acesti termeni ar trebui sa parasiti site-ul.