Steaua a cucerit Cupa Romaniei
Steaua Bucuresti a incheiat in triumf acest sezon dupa ce a castigat cu 2-1 finala Cupei Romaniei desfasurata in compania echipei Dinamo.
Joi 26 Mai 2011 02:54
Echipa noastra a deschis scorul in minutul 24 dintr-o lovitura libera executata magistral de Nicolae Dica si a continuat sa fie mult mai periculoasa decat adversara sa. Contral cursului jocului, Dinamo a egalat dintr-o lovitura libera executata de Torje. 1-1 la pauza.

Repriza a doua incepe perfect pentru Steaua care continua sa controleze jocul si preia din nou conducerea, de data aceasta prin autogolul lui Barboianu, presat de Romeo Surdu. Au urmat, cu tot cu prelungiri, 45 de minute dominate autoritar de Steaua care a mai avut cel putin doua ocazii foarte clare de a marca.

In concluzie o victorie mai categorica decat o arata scorul si Steaua se pregateste de dubla din play-off-ul Europa League.

Cosmin Olaroiu a inceput cu urmatoarea echipa:  Tatarusanu - Emeghara, Galamaz, Gardos, Latovlevici - Nicolita, Tanase, Brandan, Surdu - Dica, Bilasco.
Au mai jucat: Bicfalvi (in locul lui Dica min 61), Szekely (in locul lui Bilasco min 75) si Iliev (in locul lui Tanase min 88)