Victorie clara
Steaua a controlat meciul de la un capat la celalat si a castigat partida cu Unirea Urziceni cu 5-0
Marti 05 Apr 2011 23:45
   Steaua a inceput perfect meciul, iar dupa primele 10 minute scorul era 2-0 dupa reusitele lui Banel Nicolita  si Geraldo Alves. Jocul a continuat cu dominarea echipei noastre, iar la poarta lui George Curca au curs in continuare ocaziile importante, ratate insa de Bilasco, Surdu si Nicolita.
Dupa pauza Steaua a continuat dominarea, iar Dica a dus scorul la 3-0 din penalty, dupa un fault asupra lui Gardos. Geraldo Alves a continuat recitalul in minutul 75 si a reusit dubla dupa un corner, lovitura sa de cap ducandu-se aproape de vinclu. Ultimul gol al meciului a fost marcat de Lucian Burdujan care a inscris cu latul din  10 metri.

“A fost un meci pe care l-am dominat cu autoritate. Ma bucur ca am reusit sa marcam cinci goluri si sper sa recidivam si la meciurile urmatoare”
Sorin Cartu, antrenor Steaua

Sorin Cartu a inceput partida cu: Tătăruşanu - Bonfim, Martinovici, Geraldo, Brandan - Gardoş - Nicoliţă, N. Dică, L. Marinescu - Bilaşco, Surdu
Au mai jucat: Onofras, Burdujan, Latovlevici
Au marcat: Nicolita(min 8), Geraldo(min 10,75),Dica(min 64), Burdujan(min 83)