Nationalitate   romana

Constitutie   195 cm   87 kg

Debut FCSB   07 Mai 2013

Gloria Bistrita - FC Steaua Bucuresti 0-1

Valentin Alexandru Cojocaru s-a nascut pe 1 octombrie 1995 si este un produs 100% al clubului nostru, fiind considerat unul dintre portarii de mare perspectiva ai Romaniei. 'Cojo' a debutat, in primavara lui 2013, intr-un meci oficial pentru Steaua si a adunat, pana acum, trei prezente in Liga 1. Este campion si Super Campion al Romaniei cu Steaua si unul dintre jucatorii de baza ai echipei nationale Sub18.

Stiri despre Valentin Cojocaru
2014-10-31 14:59:39
Raul Rusescu va fi operat!
FC Steaua Bucuresti anunta ca atacantul Raul Rusescu va fi supus unei interventii chirurgicale, ca urmare a accidentarii de la Targu-Mures, cand a fost atacat brutal de catre jucatorul lui ASA, Gabriel Muresan.
2014-10-29 12:27:55
Stanciu a adus calificarea in sferturi!
Campionii Romaniei s-au calificat in "sferturile" Cupei Romaniei TIMISOREANA dupa ce au trecut cu 1-0 de CSMS Iasi, datorita golului inscris de Nicolae Stanciu in minutul 89.
2014-10-05 23:40:54
Campioana isi pastreaza statutul de lider!
Campionii Romaniei s-au impus la scor de forfait pe terenul celor de la Otelul Galati in ultima partida dinaintea pauzei competitionale ocazionate de meciurile echipei nationale si au ramas pe prima pozitie in clasamentul Ligii 1, cu 25 de puncte dupa 10 etape disputate.
2014-10-01 15:19:45
La Multi Ani, Valentin Cojocaru!
FC Steaua Bucuresti ii ureaza La Multi Ani si multa sanatate portarului Valentin Cojocaru, care a implinit miercuri, 1 octombrie, varsta de 19 ani.
2014-09-26 09:19:29
Hat-trick-ul lui Iancu califica Steaua!
Steaua a debutat cu un succes categoric, scor 3-0, in editia 2014-2015 a Cupei Romaniei TIMISOREANA, impotriva divizionarei secunde ACS Berceni.
2014-08-31 10:40:30
Victorie de moral pentru ros-albastri!
Campionii Romaniei au obtinut o victorie de moral pe terenul celor de la FC Viitorul, scor 1-0, dupa o reusita a lui Gabriel Iancu.
2014-08-03 00:30:58
Antrenament reusit inainte de meciul cu Aktobe!
Steaua s-a impus fara emotii, scor 3-1, in fata celor de la CS Universitatea Craiova, intr-o partida disputata sambata in Ghencea.
2014-07-20 01:17:20
Victorie cu trei debutanti in teren!
Steaua s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Ligii dupa ce s-a impus cu 2-1 pe terenul celor de la Rapid, proaspat reveniti pe primul esalon al fotbalului romanesc.
2014-07-08 01:19:32
Remiza inainte de Super Cupa Romaniei!
Steaua a obtinut doar o remiza, scor 1-1, in ultima partida amicala a verii, impotriva cipriotilor de la AEL Limassol.
2014-07-02 01:33:10
Esec in fata campioanei Bulgariei!
Steaua a pierdut, scor 2-4, prima partida amicala din Anglia, impotriva campioanei Bulgariei, Ludogorets Razgrad, echipa pe care ar putea s-o intalneasca in play-off-ul UEFA Champions League, daca cele doua echipe vor ajunge in acea faza.