cautare avansata stiri
- cauta
Martie 2019
02 Mar 2019 22:45
Final neasteptat de sezon regular!
FCSB a obtinut doar un rezultat de egalitate, scor 2-2, pe terenul celor de la FC Voluntari si incheie sezonul regular pe locul al doilea, cu 49 de puncte.

Februarie 2019
24 Feb 2019 22:46
Victorie superba intr-o zi magica!
FCSB a obtinut o victorie extraordinara impotriva celor de la CS Universitatea Craiova, scor 3-2, dupa un joc spectaculos de pe Arena Nationala.

Ianuarie 2019
20 Ian 2019 18:07
Bine ai venit, Ioan Hora!
FCSB anunța legitimarea jucatorului Ioan Hora, care a evoluat, in sezonul precedent, pentru turcii de la Akhisarspor.

Decembrie 2018
28 Dec 2018 09:09
Multumim, Nicolae Dica!
FCSB anunta despartirea de antrenorul Nicolae Dica, tehnician care a pregatit echipa noastra in ultimul an si jumatate.

Noiembrie 2018
02 Noi 2018 09:19
Cupa Romaniei, obiectiv ratat din nou!
FCSB a pierdut cu 2-1 pe terenul celor de la FC Dunarea Calarasi, intr-o partida contand pentru optimile Cupei Romaniei si parasesc, astfel, prematur, a doua competitie ca valoarea din fotbalul autohton.

Octombrie 2018
27 Oct 2018 22:40
Dubla lui Gnohere readuce lideratul!
FCSB s-a impus sambata seara cu 2-1 impotriva celor de la FC Voluntari, intr-o partida contand pentru ultima etapa a turului de campionat si a urcat, cel putin pana duminica seara, pe prima pozitie in clasamentul Ligii 1.

01 Oct 2018 10:31
Victorie clara a liderului!
FCSB a obtinut o noua victorie in Liga 1, de data aceasta impotriva nou promovatei AFC Hermannstadt, scor 3-1.

Septembrie 2018
28 Sep 2018 11:37
Dunarea Calarasi, adversarul din optimi!
Dupa ce a obtinut calificarea in optimile de finala ale Cupei Romaniei, castigand cu 1-0, pe terenul celor de la Unirea Alba Iulia, FCSB si-a aflat vineri adversarii din urmatoarea faza a competitiei.

18 Sep 2018 18:11
Saisprezecimi pe terenul Unirii Alba Iulia!
FCSB si-a aflat marti dupa-amiaza adversarii din saisprezecimile Cupei Romaniei.

03 Sep 2018 01:30
Doar egal dupa un debut de meci furtunos!
FCSB a ratat sansa de a se desprinde de ocupanta locului secund, CFR Cluj, remizand, scor 2-2, impotriva celor de la FC Botosani.

August 2018
25 Aug 2018 11:10
Bine ai venit, Hristo Zlatinski!
FCSB anunta ca a ajuns la un acord cu Hristo Zlatinski, jucator care a semnat un contract valabil pentru un sezon, cu optiune de prelungire pentru inca unul.

13 Aug 2018 13:09
Victorie spectaculoasa la Medias!
FCSB a obtinut o victorie categorica, scor 3-1, pe terenul celor de la CS Gaz Metan Medias, care ocupau prima pozitie in clasament inaintea etapei a patra a Ligii 1.

06 Aug 2018 14:39
Raul Rusescu, inapoi acasa!
FCSB anunta ca Raul Rusescu va imbraca tricoul ros-albastru in urmatoarele doua sezoane.

Iunie 2018
07 Iun 2018 13:51
71 de ani! Traditia continua!
FCSB aniverseaza astazi, 7 iunie, 71 de ani de la infiintarea celui mai mare club din istoria fotbalului romanesc. In 1947, printr-un ordin al Ministrului Armatei Regale, Generalul Mihail Lascar, lua nastere ASA Bucuresti, iar primul meci din istorie al echipei a avut loc pe data de 24 august 1947.

Mai 2018
16 Mai 2018 20:49
Bine ai venit, Kamer Qaka!
FCSB anunta ca a realizat transferul jucatorului Kamer Qaka, de la CSM Politehnica Iasi.

15 Mai 2018 20:47
Odihneste-te in pace, Cristian Topescu!
FCSB isi exprima regretul la auzul trecerii in nefiinta a marelui comentator sportiv, jurnalist si sportiv Cristian Topescu, plecat dintre noi pe 15 mai 2018, la varsta de 81 de ani.

15 Mai 2018 04:15
Victorie speciala in Banie!
FCSB a obtinut o victorie de moral pe terenul celor de la CS Universitatea Craiova, scor 1-0, care ii mentine in lupta pentru titlu, cu doar o etapa ramasa din sezonul 2017-2018 al Ligii 1.

07 Mai 2018 08:28
7 mai 1986. Ziua care a schimbat istoria!
FC Steaua Bucuresti aniverseaza luni, 7 mai, implinirea a 32 de ani de la cucerirea Cupei Campionilor Europeni, pe stadionul Ramon Sanchez Pizjuan, din Sevilla, dupa ce o invingea, cu 2-0, pe FC Barcelona.

Aprilie 2018
02 Apr 2018 00:41
Stelistii conduc in clasamentul Ligii 1!
FC Steaua Bucuresti a urcat pe prima pozitie in clasamentul Ligii 1, dupa victoria cu 1-0 impotriva celor de la CSM Politehnica Iasi.

Martie 2018
01 Mar 2018 18:27
Eliminare dureroasa din Cupa Romaniei!
FC Steaua Bucuresti a pierdut la scor de neprezentare partida din sferturile de finala ale Cupei Romaniei, de pe terenul celor de la FC Hermannstadt.

"
""
--> Niciun jucator promo.
Nike City Insurance FCSB Netbet Bigotti
Acesta este unicul site oficial al FCSB si este marca inregistrata © FC FCSB SA. Toate drepturile sunt rezervate. Reproducere in scopuri comerciale, adaptarea, distributia sau transmiterea uneia sau mai multor parti din acest site sau a informatiilor cuprinse in site, in orice scop si sub orice forma, este interzisa fara acordul scris prealabil al FCSB. Pentru a vedea termenii si conditiile de utilizare ale acestui site click aici. Pentru a ne contacta va rugam sa folositi adresa de email contact@steauafc.ro. Folosind acest site web dumneavoastra va declarati de acord cu urmatorii termeni de utilizare. Daca nu sunteti de acord cu acesti termeni ar trebui sa parasiti site-ul.