cautare avansata stiri
- cauta
Martie 2019
31 Mar 2019 22:46
Deja-vu cu olteni pe Arena Nationala!
FCSB s-a impus din nou cu 3-2 impotriva celor de la CS Universitatea Craiova, de aceasta data in play-off-ul Ligii 1. Ioan Hora, Dennis Man si Harlem Gnohere au inscris pentru ros-albastri, in timp ce Nicusor Bancu, din penalty si Alexandru Cicaldau.

Februarie 2019
24 Feb 2019 22:46
Victorie superba intr-o zi magica!
FCSB a obtinut o victorie extraordinara impotriva celor de la CS Universitatea Craiova, scor 3-2, dupa un joc spectaculos de pe Arena Nationala.

11 Feb 2019 22:40
Ros-albastrii revin in coasta liderului!
FCSB a obtinut o victorie la scor de neprezentare impotriva celor de la FC Hermannstadt si s-a apropiat din nou la trei puncte de liderul CFR Cluj, care a pierdut la Craiova.

Ianuarie 2019
20 Ian 2019 18:07
Bine ai venit, Ioan Hora!
FCSB anunța legitimarea jucatorului Ioan Hora, care a evoluat, in sezonul precedent, pentru turcii de la Akhisarspor.

Decembrie 2018
06 Dec 2018 07:13
Infrangere in premiera cu Sepsi!
FCSB a pierdut, spre surprinderea tuturor, primul meci disputat in istorie pe terenul celor de la Sepsi OSK si ramane, pentru moment, la cinci puncte in urma liderului CFR Cluj.

Noiembrie 2018
26 Noi 2018 11:23
Victoria care dă încredere!
FCSB s-a impus duminică seara, în Copou, împotriva celor de la FC Politehnica Iași, scor 2-1, într-un meci pe care păreau că îl vor pierde, la fel cum s-a întâmplat la ultimele două deplasări în Moldova.

Octombrie 2018
01 Oct 2018 10:31
Victorie clara a liderului!
FCSB a obtinut o noua victorie in Liga 1, de data aceasta impotriva nou promovatei AFC Hermannstadt, scor 3-1.

August 2018
19 Aug 2018 23:59
Victorie de serviciu pentru ros-albastri!
FCSB a castigat cu 2-0 partida din a cincea etapa a Ligii 1, impotriva celor de la Sepsi OSK si se mentine la un punct in spatele liderului CFR Cluj.

10 Aug 2018 04:03
Calificarea se joaca pe Arena Nationala!
FCSB a remizat, scor 0-0, pe terenul celor de la HNK Hajduk Split, in prima mansa a turului 3 preliminar al UEFA Europa League.

03 Aug 2018 01:06
Victorie superba in Europa. Urmeaza Hajduk Split!
FCSB s-a calificat fara emotii in turul 3 preliminar al UEFA Europa League, dupa ce a trecut de NK Rudar Velenje cu scorul general 6-0 (2-0 in Slovenia si 4-0 la Bucuresti) si o va intalni pe HNK Hajduk Split, echipa care a eliminat-o pe Slavia Sofia cu scorul general 4-3.

Iulie 2018
03 Iul 2018 18:26
Campioana Belgiei, primul adversar!
FCSB va disputa miercuri, 4 iulie, prima partida amicala a stagiului de pregatire din Olanda, impotriva celor de la Club Brugge KV, echipa campioana a Belgiei.

Iunie 2018
07 Iun 2018 13:51
71 de ani! Traditia continua!
FCSB aniverseaza astazi, 7 iunie, 71 de ani de la infiintarea celui mai mare club din istoria fotbalului romanesc. In 1947, printr-un ordin al Ministrului Armatei Regale, Generalul Mihail Lascar, lua nastere ASA Bucuresti, iar primul meci din istorie al echipei a avut loc pe data de 24 august 1947.

Mai 2018
07 Mai 2018 08:28
7 mai 1986. Ziua care a schimbat istoria!
FC Steaua Bucuresti aniverseaza luni, 7 mai, implinirea a 32 de ani de la cucerirea Cupei Campionilor Europeni, pe stadionul Ramon Sanchez Pizjuan, din Sevilla, dupa ce o invingea, cu 2-0, pe FC Barcelona.

Aprilie 2018
17 Apr 2018 01:26
Victorie de senzatie la malul Dunarii!
FC Steaua Bucuresti a obtinut un succes categoric, scor 3-0, pe terenul celor de la Astra Giurgiu, in ultima etapa a turului din play-off-ul Ligii 1.

02 Apr 2018 00:41
Stelistii conduc in clasamentul Ligii 1!
FC Steaua Bucuresti a urcat pe prima pozitie in clasamentul Ligii 1, dupa victoria cu 1-0 impotriva celor de la CSM Politehnica Iasi.

Februarie 2018
19 Feb 2018 20:35
Bine ai venit, Cristian Balgradean!
FC Steaua Bucuresti anunta ca a ajuns la un acord pentru transferul lui Cristian Balgradean, de la CS Concordia Chiajna.

19 Feb 2018 00:19
Dreptatea a venit in prelungiri!
FC Steaua Bucuresti a obtinut doar o remiza, scor 2-2, in Derby, dupa o partida pe care a dominat-o in totalitate si in care gazdele au inscris de doua ori pe contraatac.

01 Feb 2018 09:31
Multumim, Florin Nita!
FC Steaua Bucuresti anunta ca a ajuns la un acord cu AC Sparta Praga pentru transferul definitiv al lui Florin Nita.

Ianuarie 2018
22 Ian 2018 17:02
Bine ai revenit, Cristian Tanase!
FC Steaua Bucuresti anunta ca mijlocasul Cristian Tanase, in varsta de 30 de ani, a revenit la clubul nostru, pentru care va evolua cel putin pana la sfarsitul acestui sezon.

19 Ian 2018 20:28
Bine ai venit, Valerica Gaman!
FC Steaua Bucuresti anunta ca a ajuns la un acord cu Valerica Gaman, jucator care va evolua pentru echipa noastra in urmatorii doi ani.

"
""
--> Niciun jucator promo.
Nike City Insurance FCSB Netbet Bigotti
Acesta este unicul site oficial al FCSB si este marca inregistrata © FC FCSB SA. Toate drepturile sunt rezervate. Reproducere in scopuri comerciale, adaptarea, distributia sau transmiterea uneia sau mai multor parti din acest site sau a informatiilor cuprinse in site, in orice scop si sub orice forma, este interzisa fara acordul scris prealabil al FCSB. Pentru a vedea termenii si conditiile de utilizare ale acestui site click aici. Pentru a ne contacta va rugam sa folositi adresa de email contact@steauafc.ro. Folosind acest site web dumneavoastra va declarati de acord cu urmatorii termeni de utilizare. Daca nu sunteti de acord cu acesti termeni ar trebui sa parasiti site-ul.