cautare avansata stiri
- cauta
August 2016
31 Aug 2016 20:30
Multumim, Cojocaru si Hamroun!
FC Steaua Bucuresti anunta ca jucatorii Valentin Cojocaru si Jugurtha Hamroun au fost imprumutati pentru un sezon, cu optiune de cumparare, la FC Crotone (Italia), respectiv Al Sadd (Qatar).

Aprilie 2016
05 Apr 2016 00:24
La Multi Ani, Marius Lacatus!
FC Steaua ii ureaza La Multi Ani si multa sanatate simbolului ros-albastru Marius Lacatus, care a implinit marti, 5 aprilie, varsta de 52 de ani.

Februarie 2016
18 Feb 2016 18:20
Pirvulescu, Alcenat si Tarnovan, imprumutati!
Fotbal Club Steaua Bucuresti anunta ca jucatorii Paul Pirvulescu, Jean-Sony Alcenat si Alexandru Tarnovan au fost cedati, sub forma de imprumut, la ASA Tirgu-Mures, FC Voluntari, respectiv Universitatea Cluj.

Decembrie 2015
03 Dec 2015 18:29
Multumim, Nicolae Dica, Ciprian Pruna si Marius Popa!
Fotbal Club Steaua Bucuresti anunta ca a ajuns la un acord pentru rezilierea pe cale amiabila a contractelor membrilor staff-ului tehnic.

Noiembrie 2015
09 Noi 2015 03:12
Festival de goluri intr-un meci de infarct!
Campionii Romaniei au castigat, duminica seara, cu 5-3, o partida greu de descris impotriva celor de la FC Botosani.

August 2015
26 Aug 2015 16:56
Ionut Neagu, imprumutat la Karabukspor!
Fotbal Club Steaua Bucuresti anunta ca jucatorul Ionut Neagu a fost imprumutat pentru un sezon la Kardemir Karabukspor.

Iulie 2015
17 Iul 2015 15:11
Partizan Belgrad sau Dila Gori, posibili adversari!
Campionii Romaniei au aflat vineri pe cine ar putea intalni in turul trei preliminar al UEFA Champions League, in eventualitatea in care vor elimina campioana Slovaciei, AS Trencin (Steaua a castigat cu 2-0 mansa tur).

09 Iul 2015 19:44
Bine ai venit, Jugurtha Hamroun!
Fotbal Club Steaua Bucuresti anunta transferul jucatorului algerian Jugurtha Hamroun, care a evoluat, in returul sezonului 2014-2015, pentru Otelul Galati.

Iunie 2015
21 Iun 2015 21:55
Bine ai venit, Alexandru Tudorie!
Fotbal Club Steaua Bucuresti anunta ca Alexandru Tudorie a fost transferat de la Otelul Galati si a semnat un contract valabil pe cinci sezoane cu clubul nostru.

20 Iun 2015 17:48
Dumnezeu sa te odihneasca, Angelo Niculescu!
Fotbal Club Steaua Bucuresti isi exprima regretul cu privire la plecarea dintre noi a lui Angelo Niculescu, fostul selectioner al Romaniei, care s-a stins din viata in cursul zilei de sambata, 20 iunie.

Mai 2015
17 Mai 2015 10:46
Lupta pentru titlu ramane incinsa!
Campionii Romaniei au castigat sambata, cu 3-2, pe terenul celor de la FC Brasov si se mentin la un punct in spatele liderului ASA Targu-Mures, care s-a impus, de asemenea, pe teren propriu, 1-0, impotriva celor de la Petrolul.

Aprilie 2015
20 Apr 2015 01:45
Seara de cosmar pentru Campioni!
Campionii Romaniei au ajuns la a doua infrangere consecutiva pe teren propriu si cea de-a sasea in acest sezon, dupa partida dezastruoasa impotriva ultimei clasate, Otelul Galati, incheiata 1-2.

16 Apr 2015 11:25
Bilete pentru meciul cu Otelul, de sambata la case!
Fotbal Club Steaua Bucuresti anunta ca biletele pentru partida cu Otelul Galati, contand pentru etapa 27 a Ligii 1, de duminica (20:30 - National Arena), vor fi puse in vanzare, la casele de la National Arena, incepand de sambata.

15 Apr 2015 11:06
Acreditari de presa pentru meciul cu Otelul!
Jurnalistii care doresc sa se acrediteze pentru partida cu Otelul Galati, contand pentru etapa cu numarul 27 (duminica - 20:30 - National Arena), sunt rugati sa solicite acreditarile la adresa de email media@steauafc.com pana vineri, 17 aprilie, ora 21:00.

13 Apr 2015 01:14
Remiza care complica lupta la titlu!
Campionii Romaniei au reusit doar un rezultat de egalitate, scor 0-0, pe terenul celor de la Astra Giurgiu si au ramas, astfel, cu un avantaj de doar doua goluri in fata celor de la ASA Targu-Mures, cu opt etape inainte de finalul sezonului.

05 Apr 2015 12:27
La Multi Ani, Marius Lacatus!
FC Steaua ii ureaza La Multi Ani si multa sanatate simbolului ros-albastru Marius Lacatus, care a implinit duminica, 5 aprilie, varsta de 51 de ani.

Ianuarie 2015
16 Ian 2015 10:59
La Multi Ani, Cornel Rapa!
FC Steaua Bucuresti ii ureaza La Multi Ani si multa sanatate lui Cornel Rapa, care a implinit vineri, 16 ianuarie, varsta de 25 de ani.

Noiembrie 2014
11 Noi 2014 17:34
Campionii revin la Iasi pentru sferturi!
LPF a organizat marti tragerea la sorti pentru "sferturile" de finala ale Cupei Ligii ADEPLAST, in urma careia Steaua si-a aflat adversarul.

Octombrie 2014
05 Oct 2014 23:40
Campioana isi pastreaza statutul de lider!
Campionii Romaniei s-au impus la scor de forfait pe terenul celor de la Otelul Galati in ultima partida dinaintea pauzei competitionale ocazionate de meciurile echipei nationale si au ramas pe prima pozitie in clasamentul Ligii 1, cu 25 de puncte dupa 10 etape disputate.

02 Oct 2014 15:21
CSMS Iasi - Steaua in optimile competitiei!
Campionii Romaniei se vor deplasa la Iasi pe 28 octombrie, acolo unde o vor intalni pe CSMS, intr-o partida contand pentru "optimile" de finala ale Cupei Romaniei Timisoreana.

"
""
--> Niciun jucator promo.
Nike City Insurance FCSB Netbet Bigotti
Acesta este unicul site oficial al FCSB si este marca inregistrata © FC FCSB SA. Toate drepturile sunt rezervate. Reproducere in scopuri comerciale, adaptarea, distributia sau transmiterea uneia sau mai multor parti din acest site sau a informatiilor cuprinse in site, in orice scop si sub orice forma, este interzisa fara acordul scris prealabil al FCSB. Pentru a vedea termenii si conditiile de utilizare ale acestui site click aici. Pentru a ne contacta va rugam sa folositi adresa de email contact@steauafc.ro. Folosind acest site web dumneavoastra va declarati de acord cu urmatorii termeni de utilizare. Daca nu sunteti de acord cu acesti termeni ar trebui sa parasiti site-ul.